Využili sme posledné pekné dni na to, aby sme unikli z ruchu a smogu do zeleného ticha našich hôr. Opäť spájame našu vášeň pre hory s našou prácou. Človek keď lezie tak si dobre mentálne oddýchne, ale zároveň sa neustále cvičí a zdokonaľuje v technikách lezenia. A to pre náš nie je nikdy na škodu.

Horolezecké techniky lezenia využívame skoro každý deň. Je to jeden z viacerých spôsobov ako sa dostávame na nedostupné miesta. Pravdepodobne ten najviac adrenalínový.

Lezenie po skalách má pre nás aj osobný význam. Obaja sme od prírody zápalistí v prekonávaní prekážok a v zdolávaní či už životných alebo pracovných výziev.

Byť zavesení na lane popri ozrutnej skale nás naučilo v prvom rade zdolávať samých seba, učiť sa spolupracovať s prírodou, byť obozretní a dôslední..

Tieto osobné kvality sa snažíme prenášať aj do nášho profesionálneho života. Na miesta, na ktoré sa v živote oplatí ísť neexistujú žiadne skratky. Človek pomaly krok po krôčiku prichádza do cieľa a prijíma nové výzvy. Životné aj pracovné.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *